(8. 4. - 19. 4. 2024.)

« Travanj 2024 »

MATEMATIČKI PROJEKTI
Autor: Zrinka Jurić, 23. 6. 2014.

Tijekom ove školske godine, uz redovne pripreme i zapaženo sudjelovanje na županijskom Natjecanju iz matematike, naši su matematičari bili sudionici još četiriju matematičkih projekata.

O Večeri matematike, Danu broja π , Klokanu bez granica i Festivalu matematike čitajte u OPŠIRNIJE.

Večer matematike, 5. prosinaca 2013. godine

U suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom u našoj školi organizirana je Večer matematike. Aktivnostima su bili obuhvaćeni učenici od petog do osmog razreda, a na matematičko druženje uz zanimljive igre bili su pozvani i roditelji kojih se uključilo tek nekolicina. Dio lijepe i pozitivne atmosfere prenosimo na fotografijama.

Dan broja π  (pi), 14. ožujka 2014. godine

14. 3. u cijelom se svijetu, pa tako i u našoj školi, obilježava Dan broja π.

Učenici sedmih razreda istražili su povijest otkrića i spoznaja o broju pi, prezentirali su to u svojim razredima te  putem plakata  u holu škole.

Klokan bez granica, 27. ožujka 2014. godine

Matematičkom natjecanju Klokan bez granica ove je školske godine pristupilo 102 od ukupno prijavljenih 105 učenika, prema sljedećim skupinama:

• 27 učenika iz skupine PČELICE (2. r)

nagrađena učenica Sara Šmider (2. a)

• 28 učenika iz skupine LEPTIRIĆI (3. r)

nagrađeni učenici Anton Parat (3. b), Oskar Ante Soldo (3. c),

David Iličić i Anastazija Martinović (3. a)

• 5 učenika iz skupine ECOLIER (4. i 5. r)

nagrađeni učenici Adrian Horvat (5. a), Leon Šijaković (5. b)

• 16 učenika iz skupine BENJAMIN (6. i 7. r)

nagrađeni učenici Klara Vajt, Kristijan Kokor, Mihael Miličević (svi 7. a)

• 6 učenika iz skupine CADET (8. r)

nagrađeni učenik Boris Dragojević (8. c).

Čestitamo nagrađenim učenicima, ali  i svima onima koji su se upustili u izazov rješavanja zanimljivih zadataka! Nagrade su učenicima bile uručene na završnoj školskoj priredbi.

Festival matematike, 23. svibnja 2014. godine

Prvi puta ove godine učenici naše škole sudjelovali su na Festivalu matematike u Lipiku, otvorenom matematičkom ekipnom prvenstvu. Našu je školu predstavljalo osam učenika, koji su uz četiri učenika iz OŠ Mitnica Vukovar, nastupali kao tri ekipe, a natjecali su se u dvije kategorije: kategorija 56 (zajedno učenici petih i šestih razreda) i kategorija 78 (učenici sedmih i osmih razreda).

Izvrstan rezultat, 2. mjesto u kategoriji 56, postigla je ekipa na čelu s Barbarom Čačić, učenicom 6. c razreda, a članovi njezine ekipe bili su učenici petog razreda OŠ Mitnica. Kako ekipa, prema pravilima natjecanja, smije imati čak tri učenika šestog razreda (a u skladu s tim je i težina postavljenih zadataka), njihov uspjeh je time veći i dojmljiviji! Drugu našu ekipu u kategoriji 56 činili su učenici petih razreda (bez ijednog šestaša!) : Adrian Horvat, Karlo Bazina, Luka Agičić i učenik OŠ Mitnica Ivan Papeša.  U gornjoj polovini ljestvice poretka,  u kategoriji  u kojoj tri četvrtine ekipe smiju biti osmaši, a 60% zadataka je gradivo osmog razreda, našli su se naši sedmaši  Kristijan Kokor, Mihael Miličević,  Klara Vajt  i Ena Vukić. Čestitamo!

Učenicima je ovo bilo jedno predivno novo iskustvo, drugačije od svih dosadašnjih natjecanja u znanju matematike i svi su složni: Idemo nagodinu opet!

Barbarina medalja

Natjecatelji naše škole i OŠ Mitnica iz Vukovara