(11. 3. - 22. 3. 2024.)

« Ožujak 2024 »

ZAVRŠNE PRIREDBE
Autor: Zrinka Jurić, 23. 6. 2015.

Zadnji dan nastave i ove godine tradicionalno je obilježen dvjema priredbama - završnom priredbom za kraj školske godine i oproštajnom priredbom osmaša!

Više o njima čitajte i gledajte u OPŠIRNIJE!

Prvu priredbu otvorio je školski zbor izvedbom školske himne te pjesama Mramor, kamen i željezo i Lijepa riječ otvara sva vrata. Voditeljica je Julija Dujić.

Plesnim igrama uz pjesme Meksički šeširi i Grga Čvarak publiku su razveselili učenici 2. c i njihova učiteljica Zdenka Pezer.

Da čuvamo slavonske običaje pokazali su učenici 3. b sa spletom igara i kola našega zavičaja. Pripremila ih je učiteljica Slavica Astaloš.

Nakon prigodnih točaka ravnatelj Damir Burić uručio je nagrade (knjige) ovogodišnjim najuspješnijim učenicima koji su osvojili prva tri mjesta na županijskim natjecanjima, a neki od njih su sudjelovali i na državnim natjecanjima.

Uručene su i nagrade za međunarodno matematičko natjecanje Klokan bez granica, a uručile su ih nastavnica Lidija Bilbija i učenica Barbara Čačić.

Voditeljice programa bile su učenice 7. b Magdalena Maroš i Klara Mlinarević, a tekst je pripremila nastavnica Ivana Karlušić Budimir.

Posebno lijepe i emotive budu priredbe osmaša kojima se oni opraštaju jedni od drugih, od učitelja i osnovne škole. Takva je bila i ovogodišnja!

Bila je osmišljena u obliku kviza u kojemu su se sva tri razreda, nakon uvodnog predstavljanja, natjecala u najdojmljivijoj situaciji iz osmogodišnjeg školovanja, u odgovoru na pitanje što nose iz Pete u život, zamišljanjem svoje budućnosti i plesnim točkama. Uz kviz pripremili su i reklamu o školskom životu, pjevali i svirali prigodne bećarce te pjesmu Bili smo jednom najbolji uz prezentaciju fotografija. Pripremili su i prikaz svih njihovih uspjeha. Nakon svega što su prikazali bilo je jasno da su svi pobjednici!

Voditeljski par bili su Mihael Miličevć iz 8. a i Nina Mendeš iz 8. b, a veliku pomoć u osmišljavanju i realizaciji priredbe dala je nastavnica Irena Mataković.

Nakon priredbe još su se malo veselili uz glazbu, a potom je uslijedila košarkaška utakmica osmaša i nastavnika. S malom razlikom pobijedili su nastavnici, ali su i osmaši pokazali veliko igračko umijeće.

Osmaši su se na najljepši mogući način oprostili od osnovne škole. Sretno im bilo!