(8. 4. - 19. 4. 2024.)

« Travanj 2024 »

KAZALIŠNA PREDSTAVA, SUSRET S KNJIŽEVNICIMA I ČITANJE POEZIJE
Autor: Zrinka Jurić, 23. 3. 2016.

Protekla srijeda bila je ispunjena brojnim kulturnim sadržajima u kojima su sudjelovali naši učenici. Svi sadržaji bili su u okviru 21. Lutkarskog proljeća.

Više o njima čitajte u OPŠIRNIJE gdje su i fotografije.

Učenici od 1. do 4. razreda u pratnji učiteljica u Gradskom kazalištu Joza Ivakić gledali su predstavu Gospodin Mrak i tri bijela praščića. Predstava je nastala prema tekstu poznate književnice za djecu i mlade Silvije Šesto, a izvodi ju Kazalište Virovitica.

Oko 14 sati dio učenika petih razreda u školi je dočakao književnike Snježanu Babić Višnjić i Zorana Pongrašića.

Za književni susret pripremali su se čitajući neka njihova djela te su i pitanja koja su im postavljali bila konkretna i nimalo jednostavna. Književnici su bili iznenađeni dinamikom susreta i brojnim upitima i komentarima.

U ugodnoj i duhovitoj atmosferi susret je prebrzo prošao! Pomoć u organizaciji susreta i pripremi učenika dale su školske knjižničarke Gorana Hasel i Zrinka Jurić.

Predvečer je u rodnoj kući Ivana Kozarca održan Prvi susret književnika za djecu na kojem su sudjelovali Silvija Šesto, Sanja Smolec, Snježana Babić Višnjić, Davor Šunk, Zoran Pongrašić i Vladimir Bakarić. Govorili su o tome što trenutno pišu te izrazili svoje zadovoljstvo organizacijom jednog ovakovog susreta.

U programu su sudjelovali i učenici 4. razreda čitajući pjesme Nikole Jukića, vinkovačkog pjesnika za djecu. Čitali su Filip Bazina, Dea Beljo, Violeta Bertić, Ena Bešenić, Iva Bratić, Ozana Dujić, Ivano Kolobarić, Ivana Nol, Robin Obradović i Luka Soldo te Ella Hasel (koja je u zadnji tren zamijenila bolesnu Tenu Novoselac). Većina učenika članovi su Čitateljskog kluba koji vodi Zrinka Jurić koja je za ovu prigodu odabrala pjesme za čitanje i uvježbala program s učenicima.