(8. 4. - 19. 4. 2024.)

« Travanj 2024 »

EUROPSKI KVIZ O NOVCU
Autor: Zrinka Jurić, 21. 3. 2018.

Iako ekipa naše škole nije osvojila nagradno putovanje u Bruxelles, možemo se pohvaliti da smo sudjelovali na Europskom kvizu o novcu koji se prvi put održava diljem Europe te da smo obogatili naše znanje mnogim pojmovima vezanim uz financijsku pismenost.
Tim koji je predstavljao našu školu činili su učenici 7.a razreda: David Iličić, Luka Janošić, Larisa Kovačić, Ana Kurjaković, Petra Maloševac, Filip Marunček i Viktorija Višek, a pripremala ih je učiteljica matematike Tatjana Brešćanski. Cilj je ovog projekta podizanje financijske pismenosti djece i mladih diljem Europe, a koordinira ga Europska bankovna federacija.
Više u (OPŠIRNIJE)!

Europski kviz o novcu organizirala je Hrvatska udruga banaka (HUB) u suradnji sa Štedopisom, Institutom za financijsko obrazovanje te uz pozitivnu ocjenu Agencije za odgoj i obrazovanje organizira uoči Europskog tjedna novca, a privukao je čak 287 prijava iz 146 osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj. Kviz je namijenjen za djecu od 13 do 15 godina, a natjecanje se održalo 16. ožujka 2018. putem internetske veze i Youtube kanala na poznatoj Kahoot! platformi.
Želite li započeti s pripremama za sljedeće natjecanje ili provjeriti i eventualno poboljšati vaše znanje, možete to učiniti kroz kvizove za vježbu na mrežnoj stranici: http://www.hub.hr/hr/kvizovi.
                                                                 Tatjana Brešćanski