(11. 3. - 22. 3. 2024.)

« Ožujak 2024 »

POZNATI POBJEDNICI OVOGODIŠNJEG 8. ŠKOLSKOG NATJECANJA U ČITANJU NAGLAS
Autor: Zrinka Jurić, 21. 10. 2021.

Kako smo i najavili, u utorak 19. listopada i srijedu 20. listopada održano je 8. po redu školsko Natjecanje u čitanju naglas. Inicijatori su ovog natjecanja Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak i Hrvatsko knjižničarsko društvo, a provodi se u svrhu promicanja čitanja i razvijanja ljubavi prema knjizi, poticanja usmenog izražavanja, kvalitetnijeg provođenja slobodnog vremena te naglašavanja knjige kao temelja cjeloživotnog obrazovanja!

Tko su pobjednici te tko nas sutra predstavlja na gradskom natjecanju, čitajte i gledajte u (OPŠIRNIJE).

Učenici su se natjecali u dvije kategorije, od trećeg do petog i od šestog do osmog razreda, predstavljajući odabrano djelo  i zražajno čitajući naglas priču ili ulomak. U mlađoj kategoriji natjecalo se 15 natjecatelja čije su prosudbeno povjerenstvo činili učiteljica hrvatskoga jezika Ivana Karlušić-Budimir, učiteljica Dinka Pavić-Rosandić te školska psihologinja Katarina Andrić. U starijoj kategoriji bilo je 8 natjecatelja, a njihovo povjerenstvo činile su učiteljica razredne nastave Hrvojka Lenđer, školska pedagoginja Suzana Kurtušić te školska knjižničarka Josipa Sudarević.
Izvrsnošću izvedbe istaknulo se njih šestero, troje u jednoj i troje u drugoj kategoriji, a našu školu u petak 22. listopada 2021. na gradskoj razini natjecanja predstavljat će prvoplasirani i drugoplasirani u obje kategorije (prema propozicijama GKVK). To su Paula Čikvari iz 4. b (mentorica je Ljubica Bikić) te Duje Krznarić iz 3. c (mentorica Dubravka Benki) u mlađoj kategoriji.

U starijoj kategoriji predstavljat će nas Katja Golubičić iz 8. a (mentorica Ivana Karlušić-Budimir) i Filip Fišić iz 7. a (mentorica Irena Mataković). Napomenimo da su 3. mjesta osvojili Nensi Vidinović iz 4. b (mentorica Ljubica Bikić) u mlađoj kategoriji, a Tena Vidaković iz 7. c (mentorica Irena Mataković) u starijoj kategoriji.

Čestitamo svim natjecateljima na sudjelovanju, a posebno pobjednicima! Sretno Pauli, Duji, Katji i Filipu sutra u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci!

Josipa Sudarević