(11. 3. - 22. 3. 2024.)

« Ožujak 2024 »

ŠKOLSKO NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS
Autor: Zrinka Jurić, 24. 10. 2016.

U organizaciji školske knjižnice u ponedjeljak 17. listopada i utorak 18. listopada 2016. održana su Školska natjecanja u čitanju naglas četvrtu godinu zaredom. Prvi dan natjecali su se u mlađoj kategoriji učenici od 3. do 5. razreda – njih 16 prijavljenih, a drugi dan u starijoj kategoriji učenici od 6. do 8. razreda – njih 12 prijavljenih. Uz pomoć svojih učiteljica i nastavnika hrvatskoga jezika ili samostalno odabrali su ulomke proznih tekstova i pripremili njihovo čitanje te svoje predstavljanje. Uspješnost čitanja i predstavljanja pratilo je tročlano povjerenstvo.

Više čitajte i gledajte u (OPŠIRNIJE).

Povjerenstvo za mlađu kategoriju činile su nastavnice hrvatskoga jezika Irena Mataković i Ana Koncul te učiteljica Matija Ergotić. Najbolje ocjene dobila je Lana Kristić iz 3. c (čitala je ulomak iz romana Čudnovate zgode šegrta Hlapića), druga je bila Iva Bratić iz 5. c (čitala je ulomak iz pripovijetke Svjetiljčica Sanje Tomić), a na trećem mjestu bila je Lana Blažević iz 3. c (s tekstom iz knjige Mali Jan ima plan Sanje Polak).

Drugoga dana natjecanja u povjerenstvu su bile učiteljica Slavica Astaloš, knjižničarka Josipa Sudarević i psihologinja Katarina Andrić. Prvo mjesto zauzela je Nina Kovačević iz 6. b razreda (čitala je ulomak iz romana Edbin Nade Mihelčić), druga je bila njezina razredna kolegica Marta Šarić (čitala je ulomak iz romana Bilješke jedne gimnazijalke iste autorice) dok je na trećem mjestu bila Matea Bubnjić iz 8. b (s monologom Želim vratiti ljubav Ivane Marinić).

Za prvoplasirane je bila osigurana nagrada (knjiga) dok su drugoplasirani i trećeplasirani dobili slatke nagrade (veću i manju čokoladu). Svim učenicima dodijeljene su zahvalnice za sudjelovanje te straničnici i bomboni.

Lana i Nina nastavile su uvježbavati svoje tekstove za Gradsko natjecanje u čitanju naglas uz pomoć svojih mentorica Dunje Golek i Irene Mataković. Županijsko natjecanje održano je u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci u petak 21. listopada 2016.!

Organizaciju školskog natjecanje provela je školska knjižničarka i nastavnica hrvatskoga jezika Zrinka Jurić.