(8. 4. - 19. 4. 2024.)

« Travanj 2024 »

TREĆU GODINU SUDJELUJEMO U PROJEKTU ČITAMO MI, U OBITELJI SVI
Autor: Zrinka Jurić, 1. 2. 2017.

Unutar Hrvatske mreže školskih knjižničara, udruge koja okuplja knjižničare osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj, razvila se ideja koja već šest školskih godina (od 2011. do danas) potiče na čitanje mnoštvo učenika, njihovih roditelja i članova uže obitelji. Tijekom tog razdoblja u projektu je čitalo 25.943 učenika, oko 84.000 roditelja i članova uže obitelji, a projekt je provodilo 600 knjižničara.
U našoj se školi projekt provodi treću godinu! Više čitajte i gledajte u (OPŠIRNIJE).

Ove će godine u projektu sudjelovati 60-ak učenika trećih razreda. U petak 27. siječnja ruksaci s knjigama krenuli su na svoje "putovanje". Matej Begić iz 3. a, Karlo Jergović iz 3. b i Karla Lešić iz 3. c imali su čast prvi ponijeti ruksak kući na pet dana. Vraćaju ga u srijedu u školu, a potom opet u petak troje učenika nosi ruksak kući i tako dok se svi ne izredaju. Svatko od njih izvještava razred o tome što su čitali, pišu se najljepši dojmovi i pjesme, ilustriraju najzanimljiviji detalji te fotografira ugođaj zajedničkog čitanja u obitelji.
Kupnju knjiga osigurala je škola na čelu s ravnateljem Damirom Burićem koji prepoznaje, potiče i želi promovirati čitanje u obitelji kao važan i nezamjenjiv vid odgoja budućih čitatelja te shvaća ulogu školske knjižnice u promicanju i poticanju čitanja.
Projekt u školi provodi knjižničarka Zrinka Jurić, a ove godine pomoć će joj u tome pružiti učiteljice trećih razreda Marina Barunčić, Ljubica Bikić i Dunja Golek.

Matej, 3. a

Karlo, 3. b