(22. 4. - 3. 5. 2024.)

« Travanj 2024 »

eTWINNING PROJEKTI
eTWINNING PROJEKTI 4. A RAZREDA U ŠK. GOD. 2021./2022.
Autor: Zrinka Jurić, 30. 9. 2021.

Tijekom prošle školske godine učenici 3. a razreda i učiteljica Marina Barunčić bili su uspješni u provedbi eTwinning projekata te su za projekt „Igrom do znanja i zabave“ dobili Nacionalnu oznaku kvalitete.

Nastavljaju u istom "ritmu" i ove školske godine! Kojim su se projektima priključili i već započeli s radom, piše nam učiteljica Marina Barunčić. Čitajte u (OPŠIRNIJE)!

„Igrom do znanja i zabave 2“  - ovaj projekt će nam omogućiti da na kreativan i zabavan način ostvarimo naše zajedničke ciljeve - igrajući se usvajamo, istražujemo i ponavljamo nastavne sadržaje u 4. razredu, surađujemo, stvaramo nova prijateljstva i prekrasne uspomene.

„Brže, više, jače“ – moto ovog projekta je „U zdravom tijelu zdrav duh“ pa ćemo se toga i držati……svakodnevno pješačiti, vježbati, voziti bicikl, rolati se, ……..

„Čokoladni izazov“ – pravi je izazov za sve sladokusce, a ponajviše za nas. No, kroz ovaj projekt ćemo naučiti odakle čokolada dolazi i kako se proizvodi, o dobrim i lošim stranama čokolade i razviti zdrave životne navike kako bi unaprijedili svoje zdravlje kroz prepoznavanje zdrave prehrane.

„Pusni običaji naših krajeva“ – kroz ovaj projekt želimo naučiti poštivati različitosti kulturnih običaja, voljeti svoj zavičaj, ljude, prirodu, povijest i budućnost ne samo svoj rodnog mjesta, sela, grada, već i šire.

„Tradicijske igre i igračke“ – kako već imamo iskustva i znanja o ovoj temi samo ćemo ju još više proširiti jer dječji svijet započinje igrom. Učenici će istraživanjem otkriti kako su se u povijesti izrađivale tradicionalne igračke u zavičaju i domovini i igrat će igre kojima su se igrali njihovi predci.

„Moj grad tvoj grad“ -  ovim projektom ćemo istraživati i prikupljati podatke o našem gradu Vinkovcima te ga bolje upoznati kroz povijest kao i brojne druge gradove naše domovine Hrvatske.

Sudjelovat ćemo i u kratkim projektima kao što su : „Dani jabuka dani zdrave hrane“, „Dan ružičastih majica 2022.“, „Čudesna tekućina voda 2“ i „Na putu dobrote 3“.