« Lipanj 2017 »

DVIJE ZAVRŠNE PRIREDBE
Autor: ZRINKA JURIĆ, 16. 6. 2017.

Nakon zadnjih pisanih i usmenih provjera, projekata, plakata, lektira i zadaća te zaključenih ocjena, došlo je i vrijeme za kraj nastavne godine i opuštanje uz završne priredbe. Jedna je za sve učenike prije ljetnog odmora, a jedna posebna za osmaše koji se njome opraštaju od osnovne škole.  Priredbe su održane u srijedu 14. lipnja!
Više čitajte u (OPŠIRNIJE),  a izbor fotografija postavljen je u galeriji slika.

Prvu je priredbu otvorio dio zbora (pjevale su Iva Kovač iz 2. a, Nola Mandek iz 3. a i Ozana Dujić i Tena Novoselac iz 5. c) s pjesmom Kad ljubav pobijedi. Voditeljica zbora je Julija Dujić. Učenici 3. a izveli su kratku scensku igru o kraju školske godine. Pripremila ih je učiteljica Marina Barunčić. S eko-porukom okupljenima su se obratili učenici 3. c u igrokazu Zemljo, trebam te, a nastup su završili pjesmom Kad bi svi ljudi na svijetu. Njih je pripremila učiteljica Dunja Golek. Plesne točke izveli su učenici 3. b s Plesom zvončića (uvježbala ih je učiteljica Ljubica Bikić) dok su učenici 1. b izveli splet tradicijskih kola i igara (uvježbala ih je učiteljica Slavica Astaloš).
Na kraju priredbe ravnatelj škole Damir Burić i pedagoginja Jelena Kristić dodijelili su prigodne nagrade učenicima i ekipama koje su se ove godine posebno istaknuli na natjecanjima i smotrama znanja, sporta i kreativnog izraza na županijskoj, regionalnoj i državnoj razini te njihovim mentorima! Ovdje posebno ističemo uspjeh Lucije Beškare iz 8. a koja je na državnom Natjecanju iz engleskoga jezika bila druga. Mentorica joj je Lidija Škrlec, a nastavnica engleskoga jezika Nevenka Hranuelli!
Voditelji priredbe Iva Knežević i Karlo Šokčević iz 7. a okupljene su pozdravili te im zaželjeli toplo i zdravo ljeto, odmor i uživanje do nove nastavne godine! Tekst najava pripremila je učiteljica hrvatskoga jezika Ivana Karlušić-Budimir.

Na drugoj priredbi glavni su osmaši koji su se i ove godine na kreativan, zabavan i dostojanstven način oprostili od škole i učitelja! Voditeljski par bili su Lucija Beškara (8. a) i Ante Šmider (8. c), a pomoć u pripremi programa pružila im je učiteljica hrvatskoga jezika Irena Mataković.
Prvu točku izveli su osmaši, članovi dramske skupine, u obliku rasprave s temom Treba li produljiti trajanje osnovne škole? Zanimljivo je bilo čuti razloge za i protiv - s jedne strane sigurnost i utočište u ovih osam godina osnovne škole koje bi neki rado i produžili, a s druge strane nešto novo i zanimljivo što nudi odlazak u srednju školu. Nakon rasprave pogledali su izbor fotografija njihovog osmogodišnjeg školovanja te posebne trenutke s maturalca. Svaki od razreda pripremio je i plesnu točku! Tomislav Kranjac iz 8. a dirljivim se riječima oprostio od učitelja pročitavši svoj pisani sastavak. Školsku himnu pjevale su Mirjam Milićević iz 8. b te Nika Markić i Tea Kujundžija iz 8. c, a solo izvedbom predstavila se i Lucija Beškara. Nakon toga još su se zabavljali uz glazbu i ples!
Bila je to dobra i draga generacija osmaša kojima za početak želimo upis u željene škole, a potom i  uspjeh na svim njihovim životnim putovima!