« Prosinac 2020 »

O školi

U šk. god. 2020./2021. OŠ Vladimira Nazora polazi 470 učenika, u razrednoj nastavi 242 učenika  i u predmetnoj nastavi 228 učenika. Ukupan broj razrednih odjela je 23, od toga 11 u razrednoj i 12 u predmetnoj nastavi.

Ravnatelj škole je Damir Burić, a ukupan broj djelatnika je 52. 11 je učitelja razredne nastave, a 29 učitelja predmetne nastave. Četiri su stručna suradnika (pedagog, psiholog i knjižničar - dvije osobe na pola radnog vremena) te 8 drugih djelatnika (tajnik, računovođa, spremačice i domar). Četiri su učitelja savjetnika, devet učitelja mentora te je četvoro učitelja voditelja županijskih stručnih vijeća.

Škola  dugi niz godina njeguje obrazovnu inkluziju - u njoj se školuju učenici s poteškoćama, a dio njih ima i pomoćnike u nastavi (asistente). Razvoj inkluzivne kulture škole ovisi o učiteljima i nastavnicima, učenicima, stručnim suradnicima i ravnatelju -  svi oni čine važne spone zbog kojih se učenici s različitim teškoćama osjećaju ugodno i prihvaćeno u njoj!

Škola radi u dvije smjene, ali zbog epidemioloških razloga ove godine u drugačijim terminima. Prva smjena za učenike razredne nastave počinje u 8,00 sati, a druga smjena u 13,45. Učenicima predmetne nastave 1. sat u jutarnjoj smjeni počinje u 8,45, a u popodnevnoj u 14,30. Sati su skraćeni na 40 minuta. U jednoj su smjeni učenici 1., 3., 5. i 7. razreda, a u drugoj 2., 4., 6. i 8. razreda.

U školi je organizirana izborna nastava vjeronauka (1. - 8. r.), informatike (5. - 8. r.) i njemačkoga jezika (4. - 8. r.). 7. sat u prvoj smjeni ili 0. sat u drugoj smjeni vrijeme je predviđeno za dopunski, dodatni i izvannastavni rad, ali se on dovija samo s učenicima jednog razrednog odjela da ne dolazi do miješanja djece iz različitih odjela.

Dopunska nastava iz hrvatskoga jezika i matematike organizirana je u svim razredima razredne nastave.

S učenicima razredne nastave radi se u dodatnoj nastavi matematike u svim razredima. U predmetnoj nastavi dodatna nastava je iz hrvatskoga jezika, njemačkoga jezika, engleskoga jezika, matematike, biologije, kemije, geografije, povijesti, robotike i katoličkoga vjeronauka.

Od izvannastavnih aktivnosti djeluje  pjevački zbor, ritmička skupina, medijska skupina, folklorna skupina, tamburaška skupina, likovna skupina, dramsko - recitatorska skupina, literarna skupina, glazbena radionica, kreativne skupine, ŠŠD Vihor te podmladak Crvenoga križa.

U školi je u veljači 2020. godine otpočela energetska obnova školske zgrade i dvorane. Uskoro se očekuje završetak radova!