(22. 4. - 3. 5. 2024.)

Autor: Zrinka Jurić, 27. 3. 2020.

I školska knjižnica otvara svoja vrata Nastavi na daljinu! Pozivamo vas sve da posjetite našu internetsku stranicu VIRTUALNA KNJIŽNICA - VLANA  i pronađete pokoju korisnu informaciju ili zanimljivost za sebe!
Na NASLOVNICI su osnovne informacije o virtulanoj knjižnici. Na njoj ćemo pratiti obilježavanja bitnih datuma u vrijeme dok smo u izolaciji. Danas se obilježava Svjetski dan kazališta pa obzirom na to da ne možemo u kazalište, pozivamo vas da zajedno pogledamo kazališnu predstavu Zagrebačkog kazališta mladih Junaci Pavlove ulice! Postavljat ćemo i zanimljive tjedne izazove (s njima krećemo od ponedjeljka)!

Na kartici E-LEKTIRE pomoću poveznice vodimo vas do stranice s lektirama u elektronskom obliku, a možete pogledati i videoupute kako se prijaviti i snaći na spomenutoj stranici. RECI MI TO KRATKO I JASNO kartica je s poveznicama na Hrvatski pravopis i Hrvatsku školsku gramatiku. Kada niste sigurni kako nešto napisati, imate online pomoć!

Kartica ZABAVA I SLOBODNO VRIJEME kako joj naziv i govori trebala bi vas malo opustiti i zabaviti! Kartica NAŠA MALA KNJIŽNICA, kutak je za učenike 4. razreda uključenih u istoimeni projekt, ali i za sve koji vole čitati. Knjige iz projekta dostupne su sada za online čitanje!  Posljednja je kartica KORISNE POVEZNICE koja vas vodi do internetskih stranica naših izdavačkih kuća koje su za sve otvorile svoje digitalne sadržaje kao podršku Nastavi na daljinu! Do ovih kartica idete klikom na More (Više)!

Virtualna knjižnica zamišljena ja kao mala pomoć i podrška, nikako kao dodatno opterećenje u ovim vremenima! Tražite i birajte što vam odgovara! Nadamo se da se uskoro vidimo u našoj maloj, ali slatkoj školskoj knjižnici!

Gorana Hasel i Zrinka Jurić, školske knjižničarke

Jedina stvar koju sa sigurnošću moraš znati je: lokacija knjižnice.                                                                                            (Albert Einstein)