(22. 4. - 3. 5. 2024.)

O AKCIJI "PLASTIČNIM ČEPOVIMA DO SKUPIH LIJEKOVA"
Autor: Zrinka Jurić, 15. 4. 2020.

Učiteljica Jelica Tomić i njezin 3. b inicijatori su ekološke akcije "Plastičnim čepovima do skupih lijekova"u našoj školi koja se provodila posljednjih mjeseci! U (OPŠIRNIJE) pročitajte više o ovoj lijepoj akciji, a pogledajte i dokaze njezine uspješnosti! Poručuju nam i da nastavimo skupljati čepove (cilj je pola tone), ali i da tijekom izolacije napravimo svoje kućne reciklažne kutke i razvrstavamo otpad!

Pozdrav svima, mi smo 3. b razred i volimo učiti ono što nema u školskim knjigama, volimo učiti iz  prirode. Priroda je učiteljica života. Vidimo da priroda oko nas ne izgleda lijepo i zdravo. Puna je smeća, plastike, odbačenih stvari. Plastika nije dobra za prirodu jer ostaje u njoj STOTINAMA godina.
Nekako oko Božića rodila se ideja o akciji  2 u 1 - idemo pokušati  ostvariti 2 dobra djela odjednom. Odlučili smo skupljati plastične čepove jer smo znali da je to vrlo kvalitetna i pogodna  plastika za recikliranje. Znali smo i da postoji udruga bolesnih od leukemije i limfoma koja ih prodaje i tako kupuje skupe lijekove, ali smo isto tako znali da nećemo uspjeti sami, nego treba udružiti snage! Pozvali smo svu djecu naše škole i sve djelatnike da zajedno učinimo PRAVU STVAR za oboljele i PRAVU STVAR za našu oboljelu i ranjenu Zemlju.
Rezultat akcije je 130 kg prikupljenih plastičnih čepova i na to smo jako ponosni.
AKCIJA JE USPJELA I TRAJE I DALJE. HVALA svim učenicima naše škole i njihovim učiteljima. Zaslužena ocjena iz dva predmeta - dobrote i ekologije - PETICA! smiley yes
                                                                                     Jelica Tomić