(22. 4. - 3. 5. 2024.)

NAŠA ŠKOLA UKLJUČENA JE U TESTIRANJE ALATA SUTORI
Autor: Zrinka Jurić, 17. 3. 2021.

Naša škola, jedina iz Hrvatske, i učiteljica engleskog jezika Lidija Škrlec pozvani su na sudjelovanje u testiranju platforme Sutori koje organizira European Schoolnet, mreža 34 europska ministarstva obrazovanja sa sjedištem u Bruxellesu.
Iznimno smo počašćeni i ponosni na ovom značajnom doprinosu kolegice Lidije Škrlec u digitalizaciji nastave koja je jedna od ključnih područja našeg E-KIDS Erasmus KA1 projekta koji je u tijeku! U testiranju sudjeluju učenici 7. b i 7. c razreda!
U (OPŠIRNIJE) Lidija Škrlec predstavlja nam alat Sutori i provedbu testiranja!

Sutori (https://www.sutori.com) suradnički je nastavni i prezentacijski alat za učionicu. Riječ je o online platformi za učenje koja radi na svim uređajima s internetskom vezom (mobitel, tablet, prijenosno računalo, stolno računalo).

Od izbijanja epidemije Covid-19, u školama koje se prilagođavaju učenju na daljinu, Sutori se pokazao kao pouzdan saveznik učiteljima za predstavljanje materijala za učenje na interaktivan način premošćujući fizičku udaljenost s učenicima, držeći ih angažiranima kroz mnogobrojne dostupne komunikacijske i motivirajuće značajke.

Sutori omogućuje učenicima uključivanje u pisane i multimedijalne projekte, portfelje, vremenske crte, biografije, dnevnike učenja, izvješća o napretku, recenzije jedinica, itd.

Naši učenici 7.b i 7.c razreda dio su inicijative koja se odvija u 30 škola diljem Europe koje imaju priliku biti jedni od prvih korisnika novih i originalnih digitalnih rješenja za rad u školi. U testiranju Sutori platforme, uz naše učenike, sudjeluju i učenici iz Italije i Češke.

Testiranje ove platforme  provodi se s učenicima u sklopu redovne nastave engleskog jezika tijekom 2 mjeseca, završno s travnjem 2021. godine. Za naglasiti je kako se testiranje ove platforme radi i u skladu s našim planom rada (kurikulumom).

Sutori ima tri očekivana ishoda uspješnog testiranja:

1. Izmjeriti stav učenika i angažman u učionici koristeći Sutori
  2. Poboljšati globalno iskustvo učenika i učitelja i procijeniti promjene procesa učenja
  3. Dobiti značajne povratne informacije od učitelja i učenika kako bi kasnije identificirali i razvili nove značajke za platformu.

Lidija Škrlec