OSVRT NA DAN ŠKOLE I DAN SPORTA
Autor: Zrinka Jurić, 31. 5. 2022.

U petak 27. svibnja 2022, obilježeni su Dan škole (30. svibnja) i Dan sporta. Uz Dan škole predstavljen je ovogodišnji školski projekt "Minecraft škola" čiji je inicijator i organizator Adrijan Čačić, učitelj Informatike i Fizike. Učenici i njihovi mentori u  popularnoj videoigrici Minecraft izradili su jedan novi svijet naše škole i prostora oko nje. Uskoro ćemo postaviti poveznicu s kojom ćete moći ući u njega i vidjeti što je nastalo u proteklih nekoliko mjeseci.
Za izvrsnu organizaciju Dana sporta zaslužan je Marijan Horvat, učitelj TZK, koji je uz pomoć kolege Josipa Bebeka i učiteljica organizirao brojna igrališta i borilišta u raznim disciplinama i sportovima, ovisno o uzrastu učenika. Ovoga puta protiv učenika su se natjecali i učitelji, stručni suradnici i ravnatelj. Sportskog duha, borbenosti, znoja, tek poneke suze i puno smijeha nije nedostajalo. Učitelj Marijan Horvat okupio je rezultate pa otvaranjem dokumenta REZULTATI - DAN SPORTA pogledajte najuspješnije!
Za tri ekipe osmih razreda i učiteljsku ekipu organiziran je Lov na blago, a zanimljive zagonetke i skrivene tragove po učionicama izvrsno su osmislile školska pedagoginja Suzana Kurtušić, učiteljica Engleskoga jezika Marija Rukavina i učiteljica Likovne kulture Iva Muškić. U realizaciji su im pomogle školske knjižničarke, a uvodnu priču osmislila je učiteljica Dinka Pavić Rosandić. Sve ekipe uspješno su završile potragu, a najuspješnija je bila ekipa 8. a.
U jednoj učionici igrale su se društvene igre gdje su učenici i učitelji brusili umne vještine i igračku sreću!
Ovaj dan bio je poseban jer smo nakon dvije godine mogli uživati u ovolikom zajedništvu, isprepletenosti, natjecanju, smijehu i sreći. K tome, svatko je mogao pronaći nešto za sebe, ovisno o svojim interesima.
Zahvaljujemo svim organizatorima na uloženom trudu i vremenu, svim učiteljima koji su ili sudjelovali u aktivnostima ili strateški raspoređeni po igralištima bodrili učenike i pazili da sve prođe u redu, a posebno svim učenicima na natjecateljskom duhu, borbenosti i sreći koju su imali na licima i na svakom koraku!
Kažu da slika govori više od tisuću riječi, stoga vas pozivamo da dio atmosfere pogledate u videozapisu klikom na fotografiju.

l