POSTALI SMO AKREDITIRANA USTANOVA U ERASMUS+ PROGRAMU
Autor: Zrinka Jurić, 3. 2. 2023.

Naša Erasmus priča nastavlja se, i to na dulje vrijeme! Naime, ovih dana pristigla nam je i službena potvrda i obavijest da nam je dodijeljena Erasmus akreditacija za odgoj i opće obrazovanje zbog čega smo iznimno sretni i ponosni! Rezultat je to prijave Erasmus+ tima u okviru Poziva na podnošenje prijedloga Agencije za mobilnosti i projekte Europske unije u listopadu 2022. godine.

Akreditacija se dodjeljuje za razdoblje od 1. veljače 2023. do 31. prosinca 2027. Za to vrijeme Erasmus+ tim na čelu s ravnateljem Damirom Burićem i koordinatoricom Erasmus+ projekata Lidijom Škrlec, učiteljicom engleskog jezika, bit će uključen u mobilnosti učitelja na strukturirane tečajeve i praćenja nastave u europskim školama, ali i odlaskom u europske škole s našim učenicima u svrhu razmjene znanja i metoda rada. Isto tako naša se škola stavlja na raspolaganje za posjete i praćenje naše nastave učitelja i učenika iz Europe.

U raspisanom Erasmus planu za koji smo akreditaciju dobili postavljena su tri ključna cilja:

1. Razvoj digitalnih vještina učenika i učitelja u svrhu povećanja samostalnosti u učenju i poučavanju
2. Unapređenje brige o mentalnom zdravlju učitelja i učenika s ciljem prepoznavanja i otklanjanja stresa i teškoća s kojima se učitelji i učenici nose
3. Osnaživanje socio-emocionalnih vještina učenika, posebno komunikacije i samoregulacije ponašanja, primjenom aktivnog učenja i aktivnog građanstva.

Ostali su članovi Erasmus+ tima: Katarina Andrić, Tatjana Brešćanski, Adrijan Čačić, Julija Dujić, Dajana Jozanović, Zrinka Jurić, Ivan Krajinović, Suzana Kurtušić, Danijela Kuveždić, Iva Muškić, Gabrijela Romić, Marija Rukavina i Maja Štefanac.

Veselimo se novim izazovima i mogućnostima koje će našim učenicima, ravnatelju, stručnim suradnicima i učiteljima Erasmus+ akreditacija donijeti!