DAN PLANETA ZEMLJE - EKOLOŠKA SKUPINA
Autor: Zrinka Jurić, 22. 4. 2023.

22. travnja u cijelome se svijetu obilježava Dan planeta Zemlje. Učenici naše škole obilježili su ga različitim aktivnostima kojima se želi potaknuti na promišljanje o važnosti okoliša i prirode!
Više nam u (OPŠIRNIJE) donosi učiteljica Veselka Čorluka, voditeljica ekološke skupine!

Odlučili smo napraviti nešto konkretno, zasukali smo rukave i čistili školski okoliš, posadili smo cvijeće ispred škole. Učenici su već ranije upoznati s pravilnim zbrinjavanjem otpada i o sustavu njegovog odvajanja i recikliranja.

Učenici su određivali svoj ekološki otisak. Ekološki otisak pokazuje koliko je svakome od nas , svakoj državi ili gradu potrebno površine da zadovoljimo potrebe u hrani, stanovanju, energiji, prijevozu i zbrinjavanju otpada. Ekološkim otiskom mjerimo utjecaj ljudi na naš planet Zemlju.

Učenici su razmislili o proizvodima koje kupuju,  o prekomjernoj potrošnji, o gomilanju smeća, o svom osobnom ponašanju u okolini.

Ponašajte se dobro prema Zemlji, ona vam nije dana od vaših roditelja, nego je posuđena od vaše djece. (stara indijanska poslovica)

Veselka Čorluka

Sudionici akcije