(22. 4. - 3. 5. 2024.)

DVIJE PRIREDBE ZA KRAJ NASTAVNE GODINE
Autor: Zrinka Jurić, 17. 6. 2013.

U petak 14. lipnja pjesmom, plesom, glumom, igrom, smijehom pozdravili smo kraj još jedne uspješne nastavne godine. Prva priredba bila je za sve okupljene goste i učenike, a druga je bila oproštajna priredba osmaša!

Više čitajte u OPŠIRNIJE,  a atmosferu pogledajte u Galeriji slika.

Vrijedni učitelji i učenici prikazali su obilje zanimljivih točaka koje su priprimii uz završne provjere i zaključivanja ocjena. Priredbu je otvorio školski zbor pjesmama Abeceda i Krila, a poslije su svoje točke izveli učenici 1. razreda. 1. a razredu u izvedbi rap Pjesme o školi pridružio se i dio učenika 5. a.

Učenici 2. a izveli su Povrtni ples, 2. b pjesmu Zdravo, maleni te 2. c pjesmu o Pinokiju. Originalni Charlie Chaplin iz 3. c izveo je svoju točku uz pomoć sojih razrednih prijatelja, a nakon toga su svi trećaši proizveli Plavi val. Dio učenica 7. r. izvele su cup song (pjesmu s čašama) When I'm gone.

Završna priredba lijepa je prigoda za nagrađivanje učenika koji su se svojim trudom i uspjesima posebno istaknuli tijekom školske godine. To su učenici i ekipe koje su na županijskim natjecanjima ostvarili prva tri mjesta te sudjelovali na državnim natjecanjima (o njima smo pisali u modulu Natjecanja), ženska stolnoteniska ekipa koja je zauzela 2. mj. na regionalnoj razini (Iva Vrdoljak, Tonka Markić i Marinela Petanović), dobitnik 2. nagrade na natječaju VSŽ Volim Hrvatsku Filip Radat te četiri učenika s posebnim potrebama za hrabro svladavanje svih školskih zadataka (Ante Šustić, Izabela Franjić, Tomislav Kranjac i Marko Mađar)!

Za kraj ove priredbe učenici su popunili hol i otplesali najveći zajednički ples u školi na pjesmu Do-re-mi iz mjuzikla Moje pjesme, moji snovi. U flash mobu su sudjelovali učenici od 1. do 4. r. te dio učenica 7. r. Voditelji priredbe bili su Stjepan Dekanić i Mirna Turšćak iz 7. a. Zahvala njima te svim učiteljima i učenicima koji su pripremili ovu lijepu priredbu!

Uslijedila je priredba rezrevirana samo za osmaše koju su oni srcem pripremali proteklih mjesec dana. U tri skeča prikazali su svakodnevne situacije s roditeljima i učiteljima, izveli dvije pjesme uz gitaru, violinu i sintisajzer, najavili neka od svojih mogućih budućih zanimanja, zahvalili učiteljicama od 1. do 4. r., razrednicima, razrednim učiteljima i ostalima za sve ono što nose sa sobom u svoj daljnji život. Priredba je bila puna emocija i lijepih oproštajnih riječi učenika i učitelja! Smijeha i suza bilo je napretek!

Na kraju su otplesali svoj ples: valcer, makarenu, medison i završili taktovima pjesme I feel good!  Na najljepši mogući način otplesali su novim koracima u svoju budućnost! Veliku pomoć i podršku u pripremi dale su im učiteljice Irena Mataković (priredba) i Karolina Bogdanović (ples).