(11. 3. - 22. 3. 2024.)

« Ožujak 2024 »

ZAVRŠNE PRIREDBE I DAN SPORTA
Autor: Zrinka Jurić, 13. 6. 2016.

U petak 10. lipnja zadnjeg nastavnog dana u školi je bilo posebno veselo i dinamično! Održane su dvije priredbe - jedna za kraj nastavne godine i oproštajna priredba osmaša, a održana su i sportska natjecanja i igre.

Više o svemu čitajte u OPŠIRNIJE, a izbor fotografija postavljen je u novom albumu u Galeriji slika.

Nakon brojnih zadaća, usmenih i pisanih provjera došlo je vrijeme za odmor i pozdrav s još jednom nastavnom godinom. Na završnoj su priredbi sudjelovali učenici nižih razreda i članovi dramske skupine 5. a i b razreda s recitacijama, dramaticacijama, plesom i pjesmom. Voditeljice programa bile su Valentina Cindrić i Maja Horvat iz 5. c. razreda.

Priredbu su otvorili učenici 1. c razreda s tri recitacije Svakog dana, Što ima ljeto i Zaljubljena žaba. Za nastup ih je pripremila učiteljica Dubravka Benki. Nakon njih 1. a predstavio se recitacijom Nema za mačke škole i plesnom točkom Zeko pleše! Njihova učiteljica je Matija Ergotić.

Vladimir Nazor autor je pjesme Đače. Učenici 2. b izveli su je u dramatiziranom obliku. Ovaj đak zna kada je vrijeme da se igra i skače - tek kada sve nauči! Točku je s učenicima pripremila učiteljica Ljubica Bikić. Nakon njih slijedile su pjesme Kišobrani, suncobrani, Šubi, dubi, Ima jedan razred koje su izveli učenici 1. b razreda, a pripremila ih je učiteljica dajana Blažanović.

Učenici 5. a i b razreda, članovi dramske skupine, predstavili su se kratkim recitalom Djeca nose svjetove na dlanu. Njime su poručili da djeca najbolje znaju putove do sreće.

Za još jednu plesnu točku pobrinuli su se učenici 3. c razreda  koji su otplesali  ungaresku - tradicionalni mađarski ples iz srednjega vijeka. Ples su uvježbali uz pomoć učiteljice Zdenke Pezer. Gromoglasno hura orilo je uz istoimenu recitaciju učneika 3. b razreda. Njihova učiteljica je Jelica Tomić.

Školski zbor mlađeg uzrasta pjevao je lijepu pjesmu punu poruka ljubavi, nježnosti i prijateljstva pod nazivom Osjećaš li ljubav tu? Pjesma je to iz poznatog animiranog flma Kralj lavova. Njihova je voditeljica učiteljica glazbene kulture Julija Dujić.

Ova priredba idealna je prilika da se nagrade učenici koji su ove školske godine bili posebno vrijedni i dodatno učili te sudjelovali na brojnim županijskim i državnim natjecanjima, smotrama i natječajima i na njima ostavrili zapažene rezultate. Nagrade im je uručio ravnatelj škole gosp. Damir Burić.

Pristigle su i nagrade za nagrađene učenike na Međunarodnom matematičkom natjecanju Klokan bez granica koje je učenicima podijelila učiteljica matematike Tatjana Brešćanski.

U školskoj dvorani i na igralištu igrale su se brojne utakmice i razne igre. Ona njazaninljivija je bila nogometna utakmica između osmaša i muškog dijela učitelja i asistenata. U dva poluvremena rezultat je bio izjednačen, a u produžecima više snage je ostalo kod mladih igrača koji su pobijedili rezultatom 7:5. Obje ekipe imale su veliku navijačku podršku!

Nakon sporstkog dijela osmaši su se prigodnim programom oprostili od osnovne škole i učitelja. Bila je to prilika za rezime svih njihovih uspjeha, zanimljivih komentara na osnovnu školu i uspomena koje će nositi sa sobom dalje u život. Bilo je tu i plesnih točaka (sa šlagom i bez šlaga) te dirljivih završnih govora. Sretno još jednoj generaciji osmaša koja odlazi na nova životna putovanja!