« Prosinac 2017 »

PREDSTAVA 2:14 h
Autor: ZRINKA JURIĆ, 17. 5. 2017.

U ponedjeljak 15. svibnja učenici sedmih i osmih razreda gledali su predstavu 2:14 h virovitičkog kazališta. Predstava je namijenjena tinejdžerskim generacijama, ali i njihovim roditeljima i nastavnicima, a igrana je u okviru 24. Festivala glumca u Gradskom kazalištu "Joza Ivakić".
Više čitajte i gledajte u (OPŠIRNIJE).

Dramu je napisao kanadski književnik David Paquet, prevela ju je Tiana Krivokapić, a jezičnu adaptaciju za predstavu napravila je Dora Golub. Predstava je zajednički projekt glumaca virovitičkog kazališta i studenata diplomske razine studija Glume i lutkarstva iz Osijeka. Scenografiju potpisuju studenti 3. godine Kazališnog oblikovanja Umjetničke akademije u Osijeku, a redatelj je Robert Raponja.
Sama predstava problematizira toliko čest sukob generacija - profesora, roditelja i tinejdžera. Svaki od njih ima određene probleme koje ne uspijevaju riješiti na prihvatljiv način.
Čitav niz zanimljivih likova i njihovih međusobnih odnosa, dinamičnost na sceni, rječnik i kraj koji je u potpunosti iznenađujući, bili su poticaj da o predstavi i porukama koje se iz nje mogu dobiti s učenicima nastavimo analizirati i na satima hrvatskoga jezika i satima razrednika!
Dio atmosfere donosimo na fotografijama.