« Lipanj 2017 »

ŠESTAŠI NA PAPUKU
Autor: ZRINKA JURIĆ, 22. 5. 2017.

Učenici šestih razreda išli su u utorak 16. svibnja 2017. godine na jednodnevni izlet u park prirode Papuk te u posjet dvorcu Pejačević i zavičajnom muzeju u Našicama.
Više čitajte i gledajte u (OPŠIRNIJE).

U jutarnjim smo satima autobusom krenuli prema samom srcu parka prirode Papuk, prema Jankovcu. Planinarski dom Jankovac bogat je prirodnim, geološkim, kulturnim i sportskim sadržajima. Podijelili smo se u dvije skupine i sa stručnim smo vodičem krenuli u obilazak parka prirode. Jankovački slap, papučke špilje, flora i fauna, park šuma Jankovac, papučki potoci, papučka jezera – sve su ovo posebnosti našega Papuka o kojima smo slušali tijekom uspinjanja. Sve nas je na kraju oduševio slap Skakavac.

Nakon zajedničkoga ručka u Planinarskome domu, uputili smo se prema sljedećem odredištu, prema Našicama. U pratnji kustosice obišli smo dvorac Pejačević i Zavičajni muzej koji se nalazi unutar dvorca. Bili smo vrlo znatiželjna skupina, a o tome svjedoče naša mnogobrojna pitanja upućena kustosici. Prekrasan perivoj ispred dvorca bio je mjesto zabave i druženja nakon razgledavanja i obilaska dvorca.

U večernjim smo se satima, umorni i puni dojmova, vratili u Vinkovce.

Irena Mataković, Vlatka Bašić, Nevenka Kudić i Milenko Zovko