(22. 4. - 3. 5. 2024.)

« Travanj 2024 »

DAN ODRŽIVE ENERGIJE
Autor: Zrinka Jurić, 25. 5. 2018.

U petak 18. svibnja u našoj školi održan je Dan održive energije projekta SUECH. Navedeni projekt provodi se u sklopu Programa prekogranične suradnje Interreg V-A Mađarska-Hrvatska 2014.-2020., a financira se iz Europskog fonda za regionalni razvoj.
Provedene su radionice za nastavnike te učenike 7-ih i 8-ih razreda!
Više u (OPŠIRNIJE)!

U prvoj radionici nastavnicima su kroz temu „Obnovljivi izvori energije i energetska učinkovitost“ prezentirani alati za nastavu kako bi stečena znanja lakše prenosili učenicima. Spomenutu radionicu vodio je Dinko Pešić iz udruge Zeleni iz Osijeka dok je Ivana Rogulj iz udruge DOOR (Društvo za oblikovanje održivog razvoja) održala drugu radionicu pod nazivom: „Klimatske promjene i održiva energetika u školama“.
Učenicima su, također, održane dvije radionice pod nazivom „Vinkovci budućnosti - djeca grade održivi grad“  i „Jesmo li pametniji od termita?“ koje su vodili Dalibor Radman (EKO ESCO d.o.o.), te Tea Žakula (Fakultet strojarstva i brodogradnje Zagreb).
Projekt je usmjeren na poboljšanje kvalitete života ljudi u prekograničnom području i u okolišu u kojemu žive, s najvećim naglaskom na energetsku učinkovitost. Jako je važno uspostavljanje novih kontakata i učvršćivanje postojećih veza između stručnjaka u ovom području, a kroz dosadašnje projekte, trgovačko društvo Obnovljivi izvori energije Osijek pokazalo je kako takva suradnja može biti itekako uspješna.
Ukupna vrijednost ovog projekta je oko 247 tisuća eura, od kojih je 85 % sufinancirano iz Europske Unije. Nositelj projekta je Grad Osijek, a partneri su Regionalna razvojna agencija Slavonije i Baranje, trgovačko društvo Obnovljivi izvori energije Osijek d.o.o., Udruga EU Centar s hrvatske te tvrtka Inno-Motive Regional Development i Grad Kozármisleny s mađarske strane.
                                                               Goran Bosnić, školski psiholog