(22. 4. - 3. 5. 2024.)

„NAJLJEPŠE OBITELJSKE BOŽIĆNE PRIČE“ U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: MIRA MAGDIĆ, 22. 12. 2018.

Svaka je godina jedno putovanje i po nečemu je posebna, a svim našim godinama zajednička je ljepota, blagost i zajedništvo božićnih blagdana. I ove smo godine kraj polugodišta obilježili božićnom priredbom 21. prosinca te tako naslikali jednu u nizu božićnih razglednica Pete osnovne škole. Obitelj je duša Božića, stoga smo odlučili ovogodišnjom priredbom ispričati najljepše obiteljske božićne priče: pjesmom, plesom, recitacijama, glumom.

Priredbu je otvorio naš školski zbor dvjema božićnim pjesmama pod dirigentskom palicom nastavnice Julije Dujić. Nešto kasnije svoj božićni ples zaplesale su petašice koje je također pripremila nastavnica Dujić.

Nakon zboraša na pozornicu su hrabro izašli  učenici 1.b razreda sa svojom učiteljicom Ljubicom Bikić. Pjevali su o životu jer svjetlo i rođenje i jesu nagovještaj novoga života.

Jednu od obiteljskih priča ispripovijedali su i članovi dramske skupine koje je pripremila nastavnica Irena Mataković. Svojom dramatizacijom poučili su nas kako u životnu prtljagu treba natrpati strpljenja, smijeha, razumijevanja, nade…

A kako gledanje televizije može biti posebno, zabavno, toplo i poučno kada je cijela obitelj na okupu i uz Disneyeve  crtiće, pokazali su učenici 1.c razreda. U prekrasnim crno-crvenim kostimima sa svojom učiteljicom Teom Golek, donijeli su razigrani i nasmijani Disneyev svijet.

Učenici 1.a i 3.b razreda pjevali su i plesali o Božiću koji kuca na vrata, a time je i naša priredba dosegla vrhunac nestrpljivog iščekivanja tog maloga novorođenoga Gosta. Nešto kasnije prvašići su i recitirali o darovima koje će pokloniti malom Isusu. Učenike su pripremile učiteljice Slavica Astaloš i Marina Barunčić.

Igrokaz je pripremio i 4.a razred sa svojim učiteljicom Mirjom Oros. Pokazali su  kako se svjetlo nade u ovom našem ranjenom svijetu nikada ne smije ugasiti.

Na taktove poznate božićne pjesme „So this is Christmas“ zaplesale su djevojčice 2.a razreda. Svoju plesnu točku nadopunili su malom dramatizacijom s motivima iz Djevojčice sa šibicama. Njih je pripremila njihova učiteljica Hrvojka Lenđer.

O najsvetijoj i najnježnijoj noći pjevali su učenici četvrtih razreda. Pripremila ih je časna sestra Elizabeta.

Odbrojavanje kao da je već započelo, praznici samo što nisu započeli. Učenici 3.c razreda pjevali su i recitirali o staroj i novoj godini te o radostima koje donosi zima, a jedna od njih je sigurno i sanjkanje. Pripremila ih je učiteljica Nada Brdar.

Posljednju točku priredbe izveo je zbor nastavnika Pete škole. Otpjevali su pjesmu Opće opasnosti „Raduj se cijeli svijete“ te njome svima uputili ovogodišnju božićnu čestitku.