Priloženi dokumenti:

E-KIDS ERASMUS+ KA1 PROJEKT

KLIK NA LOGO

ŠK. GOD. 2021./2022.

RAZREDNA NASTAVA         (1. - 4. razred)

PREDMETNA NASTAVA       (5. - 8. razred)

Priloženi dokumenti:
logo E-KIDS WEB jos manji.jpg

AKTIVNOSTI U KNJIŽNICI
ČUDNA ČUDA NIKOLE JUKIĆA - DIO PROGRAMA MANIFESTACIJE "DANI JOSIPA I IVANA KOZARCA" ODRŽAN JE U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: ZRINKA JURIĆ, 2. 11. 2021.

Ove godine po 27. put organizirana je književno-znanstvena manifestacija "Dani Josipa i Ivana Kozarca" u organizaciji SN Privlačica i Društva hrvatskih književnika, a dio programa organiziran je u holu naše škole u organizaciji školske knjižnice u srijedu 27. listopada 2021., ujedno kao jedna od aktivnosti u Mjesecu hrvatske knjige. .
Program pod nazivom Čudna čuda Nikole Jukića bio je hommage pjesniku Nikoli Jukiću uz 20. obljetnicu njegove smrti. Inače, Nikola Jukić bio je jedan od inicijatora ove manifestacije, a književni rad mu je u najvećoj mjeri bio posvećen i namijenjen djeci pa je osnovna škola pravo mjesto da se upriliči izložba, čitaju njegovi stihovi i govori o njemu!
Posebni gosti bili su Roska Jukić, pjesnikova supruga, i Martin Grgurovac, izdavač Jukićevih zbirki pjesama, suradnik i prijatelj, koji je biranim riječima govorio o njihovoj suradnji i prijateljevanju. Odabrane pjesme prema izboru Zrinke Jurić, inače pjesnikove kćerke koja je uz njegove pjesme odrasla, a i često se u pjesmama i kao lik našla, čitali su učenici 4-ih i 6-ih razreda, a izložbu je pripremila školska knjižničarka Josipa Sudarević. Program su pratili brojni učenici i učitelji!
Na kraju je ostalo vremena za brojna pitanja publike, ali i poziv da u školskoj knjižnici posude neku od zbirki i sami čitaju lake, ritmične i "čudnovate" Jukićeve stihove!
Hvala svima koji su ovo sjećanje uveličali, a posebno čitačima stihova - čevrtašima Mihaelu I., Petri, Nensi V., Pauli Č., Marku Š., Sari S., Teni i šestašima Magdaleni B., Teni M., Dmitru Zvonimiru K., Katarini V., Luciji D. K. i Sari K.

U OPŠIRNIJE je izbor fotografija!