(8. 4. - 19. 4. 2024.)

« Travanj 2024 »

ZAVRŠEN PROJEKT ČITAMO MI, U OBITELJI SVI 2017.
Autor: Zrinka Jurić, 30. 8. 2017.

Krajem nastavne godine završilo je i putovanje ruksaka s knjigama u obitelji naših trećaša u okviru projekta Čitamo mi, u obitelji svi 2017. U ruksacima se nalazilo po osam knjiga iz različitih područja, a kod svakog učenika ruksak je boravio pet dana. U tih pet dana učenici su s članovima svojih obitelji lisatli, čitali i razgovarali o pročitanome. U bilježnicu dojmova pisali su izvješća, poneko je napisao i prigodnu pjesmu, a dio učenika je i fotografijom zabilježio ugođaj zajedničkog čitanja! Svi su učenici dobili zahvalnicu za sudjelovanje.
Na kraju Projekta u svakom su razredu nagrađeni učenici u tri kategorije: najbolje napisani dojam, najbolja pjesma o projektu i najbolja fotografija čitanja u obitelji!  Učiteljica Marina, Ljubica i Dunja i voditeljica Projekta u školi Zrinka imale su težak zadatak izabrati najbolje!
Koji su to, čitajte i gledajte u (OPŠIRNIJE).

NAGRAĐENI UČENIČKI DOJMOVI
"Moji roditelji ne čitaju knjige jer nemaju vremena. Kad sam se pojavila na kućnom pragu s ruksakom, nisu baš bili oduševljeni, ali dobro.
Odlučila sam sa sestrom Sarom čitati knjige i sreća moja što je baš taj vikend tata bio slobodan i čuo nas gdje čitamo Mali Guj i njegov Zmuj. Zatim je došla mama s Karlom. Karla se smijala iako ne razumije što se događa. Tako da su i one ostale s nama u sobi.  Zajedno smo rješavali zadatke iz knjige Umni izazovi. Zajedno smo pročitali knjige Medalja za hrabrost i Uljez u dvorištu. Nadam se da ćemo odsada čitati češće jer je zabavno!"

Viktoria Korov, 3. a

"Kada je ruksak došao u moju obitelj, bili smo očarani ljepotom Đurinih knjiga. Za 1. svibnja išli smo kod bake! I ne možete vjerovati, ali vjerovat ćete kada čujete - umjesto da je baka čitala nama, mi smo čitali njoj. Rekla nam je da su joj najzanimljivije knjige Djed Mraz dimnjačar i Izumi i otkrića. U njoj su joj bile zanimljive sličice i 3D izumi.
Svatko je imao svoje vrijeme i mjesto za čitanje! Mama je pročitala najviše kao da je imala 4 ruke i 5 očiju! Svi smo pročitali, a i prolistali barem jednu knjigu. Svašta smo novoga naučili jer su knjige jako poučne.
Voljela bih da se ovaj Projekt nastavi, a kao što smo mi puno naučili, želim da i drugi puno nauče iz ovih knjiga!"

Iva Agičić, 3. b

"Jako sam željela dobiti ruksak! Kada me učiteljica prozvala, od sreće su mi krenule suze radosnice. Došla sam kući vrlo nestrpljiva i uzbuđena. Vadila sam knjige jednu po jednu, a uzbuđenje nisu mogli skriti ni moji ukućani. Za svakoga je bilo ponešto. Oduševile su me Priče za laku noć, brata Hrvoja 365 zabavnih aktivnosti na otvorenom, brata Jakova Zvjerologija, mamu Sanju Roditelj – graditelj odnosa, tatu Matu 50 izuma koji su promijenili povijest. Priče za laku noć čitali su mi roditelji. Vremeplovci su me iskreno oduševili.
Još se samo trebamo fotografirati iako stvarno ne znam kako će to mama uspjeti. Kod nas je uvijek vrlo živo! Hvala organizatorima na idealnoj ideji!"

Petra Čović, 3. c

NAGREĐENE PJESME O PROJEKTU

Ovaj projekt mi se jako sviđa
jer kod svakog đaka stiže nova priča.
Mama čita lijepe romane,
a tata uživa uz znanstvene strane.
Moji roditelji vole pripovijetke,
a brat i ja volimo bajke.
Volim knjige i uživam u njima,
želja mi je da se svide svima!

Katja Golubičić, 3. a

Čitati je super
                     to već svatko zna,
                     uz ruksak Đuru
                     prava je zabava!

Čitajmo i dalje,
                     to je prava stvar
                     jer uz knjigu nikada
                     nećeš biti sam!

Matej Šmider, 3. b

Ove knjige pune slova
                                          zabava su moja nova.

Lete slova, lete riječi,
                                          nigdje kraja mojoj sreći!

Mislav Grubanović, 3. c

NAGRAĐENE FOTOGRAFIJE ČITANJA U OBITELJI