(8. 4. - 19. 4. 2024.)

« Travanj 2024 »

5. ŠKOLSKO NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS
Autor: Zrinka Jurić, 18. 10. 2017.

U ponedjeljak 16. i u utorak 17. listopada u školi je održano školsko Natjecanje u čitanju naglas po peti puta. Prvog dana natjecalo se 15 natjecatelja od 3. do 5. razreda u mlađoj kategoriji, a drugoga dana 7 natjecatelja od 6. do 8. razreda u starijoj kategoriji!
Više čitajte i gledajte u (OPŠIRNIJE)! Pojedinačne fotografije natjecatelja nalaze se u Galeriji!

Oba dana natjecanje su otvorile učenice koje su prošle školske godine bile vrlo uspješne na svim razinama natjecanja pa tako i na završnom nacionalnom natecanju! Prvoga dana natjecanje je svojim čitanjem otvorila Ana Marija Savić, učenica 5. razreda OŠ Ivana Gorana Kovačića, koja je osvojila prvo mjesto na nacionalnom natjecanju 2016. godine. Ona će ove godine biti u povjerenstvu na završnom natjecanju. Drugoga dana natjecanje je otvorila naša učenica Nina Kovačević iz 7. b koja je prošle godine bila druga u svojoj kategoriji!

Ana Marija Savić - pobjednica nacionalnog natjecanja 2016. (mlađa kategorija)

Nina Kovačević - druga na nacionalnom Natjecanju 2016. (starija kategorija)

Nakon njihovog čiatanja usljedilo je pravo natjecanje na kojem se učenici ukratko predstave i čitaju odabrani ulomak. Povjerenstvo ih ocjenjuje u sljedećim elementima: kreativnost uvodnog dijela, jasnoća i razgovijetnost čitanja, primjernost teksta dobi djeteta i sveukupan dojam.
U mlađoj kategoriji prvo mjesto osvojio je Filip Fišić iz 3. a (mentorica je Zdenka Pezer), druga je bila Lucija Cestarić iz 3. b (mentorica je Dajana Blažanović) dok su treće mjesto dijelile Tonka Čačić iz 3. a (mentorica Zdenka Pezer) i Lana Kristić iz 4. c (mentorica je Dunja Golek). U prosudbenom povjerenstvu su prvoga dana bile učiteljice hrvatskoga jezika Ivana Karlušić-Budimir i Ana Koncul te članica Čitateljskog kluba GKVK Nera Županić.

Pobjednici u mlađoj kategoriji

Natjecatelji u mlađoj kategoriji

U starijoj kategoriji prva je Larisa Kovačić iz 7. a (mentorica je Irena Mataković), druga Iva Bratić iz 6. c (mentorica je Ivana Karlušić-Budimir), a i ovdje treće mjesto dijele Nikolina Šustić iz 6. b (mentorica je Ivana Karlušić-Budimir) i Mihaela Antolović iz 7. c (mentorica je Zrinka Jurić). Njih je budno pratilo povjerenstvo u sastavu: učiteljica Hrvojka Lenđer, školska knjižničarka Gorana Hasel i školska psihologinja Katarina Andrić.

Pobjednici u starijoj kategoriji

Natjecatelji u starijoj kategoriji

Za prva tri mjesta osigurane su nagrade - knjige naših sponzora i promotora Školske knjige i Alfe na čemu im i ovim putem zahvaljujemo! Za sve natjecatelje priređene su zahvalnice za sudjelovanje i slatka okrjepa!
Zahvaljujemo učenicima na sudjelovanju i mentorima na pripremi natjecatelja!