eTWINNING PROJEKTI
ČETVRTAŠI U PROJEKTU PODIJELIMO RADOST I SREĆU
Autor: ZRINKA JURIĆ, 1. 1. 2020.

Na prijedlog učiteljice Zrinke Popić, učenici 4. a, b i c razreda, zajedno sa svojim učiteljicama Dinkom Pavić Rosandić, Slavicom Astaloš i Nadom Brdar uključili su se u akciju sakupljanja i darivanja Udruzi za zaštitu životinja Rocco Vinkovci. I ova akcija dio je eTwinning projekta Podijelimo radost i sreću!
Više o akciji piše učiteljica Nada Brdar! Čitajte i gledajte u (OPŠIRNIJE)!

Odvajajući poneku kunu od svog skromnog džeparca, kupujući hranu, posudice, igračke te nesebično darujući prostirke i svoje očuvane dekice učenici su pokazali svu svoju ljubav prema životinjama koje trebaju posebnu skrb i pomoć jer žive u azilu za napuštene životinje.

Volonterke Udruge za zaštitu životinja Rocco Vinkovci bile su ugodno iznenađene dočekom i prijemom u našem školskom dvorištu. Na susret su dovele i psa čija je tužna životna priče sve prisutne rastužila - bio je zlostavljan, bolestan i napušten. Njihovom dobrom njegom i uz pomoć dobrih ljudi ova i još mnoge životinje spašene su. Hvala dobrim volonterkama koje su nas upoznale s načinom života i rada u Udruzi i pokazale nam da je svaka i najmanja pomoć bilo koje vrste dobrodošla.

Hvala im i za plakat/zahvalu koju su izradile baš za nas! Bili smo sretni što je svaki sudionik ove akcije mogao, u za to pripremljenu šapicu, napisati svoje ime i prezime.

Ponosni smo jer smo pokazali empatiju, plemenitost, humanost prema životinjama jer i one su živa bića i bez njih bi naš život bio siromašniji. Ovo je i poticaj da se za životinje brinemo, čuvamo ih i njegujemo. Pridružimo se akciji BACI KEKSIĆ, A NE PETARDU!

učiteljica Nada Brdar