(11. 3. - 22. 3. 2024.)

« Ožujak 2024 »

eTWINNING PROJEKTI
eTWINNING PROJEKT "IGROM DO ZNANJA I ZABAVE"
Autor: Zrinka Jurić, 28. 12. 2020.

Kako je igra sastavni dio dječjeg života i kroz igru lakše i brže učimo, učenici 3. a razreda s učiteljicom Marinom Barunčić uključili su se u eTwinning projekt "Igrom do znanja i zabave".
Igra motivira učenika za aktivno sudjelovanje u nastavnom procesu, razvija dječju znatiželju, poboljšava koncentraciju i pažnju, potiče istraživanje, razmišljanje, rješavanje problema i svakako, kreativnost, a kroz igru učenici ostvaruju i svoje osobne potencijale.

Autorice projekta, učiteljice Ivana Frančić i Renata Posavec, svaki mjesec zadaju novi zadatak. Zadaci u mjesecu prosincu su  istraživanje starih zaboravljenih igara i matematičke igre te igranje igre „Pokvareni božićni telefon“.

Više o ispunjenim zadacima za mjesec prosinac pročitajte i pogledajte u (OPŠRINIJE).

S oduševljenjem smo započeli rad na zadacima za mjesec prosinac. Učiteljica nam je pripremila razne zanimljive igre za Večer matematike i jedan cijeli nastavni dan proveli smo u igranju tih igara jer zbog epidemiološke situacije nismo mogli drugačije organizirati.

Još od prvog razreda istražujemo stare i zaboravljene igre koje su igrale naše bake i djedovi. Mnoge igre smo naučili igrati i rado ih igramo na satu TZK, sata razrednika i u vrijeme velikoga odmora.

Najviše smijeha i zabave donijela nam je igra „Pokvareni božićni telefon“. Autorice projekta sve su članove/škole igre podijelile u skupine po 4 člana/škole.
Prvi član/škola imala je zadatak sastaviti lijepu poruku, sakriti je u nekoj igri te proslijediti sljedećem članu/školi. Drugi član/škola morala je tu skrivenu poruku otkriti, spremiti je u novoj igri i proslijediti dalje i tako do posljednjeg člana/škole koji mora javno objaviti otkrivanje lijepe poruke.
Skrivenu poruku smo dobili 21. 12. 2020., u vrijeme online nastave tako da nam je učiteljica proslijedila skrivenu poruku koja je bila spremljena u IGRI VJEŠALA Otkrivenu smo poruku slali učiteljici i bilo je smijeha kada je nekoliko različitih poruka učiteljica objavila na grupi. Zaista je bilo pokvarenih telefona...

čovijek uvijek ostaje veliko dijete           Čovjek je uvijek veliko dijete

čovjek je oduvijek veliko djete

Zatim smo ju spremili u drugoj igri i proslijedili dalje. Baš je bilo zabavno!

učenici 3. a i učiteljica Marina Barunčić