(3. - 21. 6. 2024.)

« Srpanj 2024 »

ŠK. GOD. 2024./2025.

ČETIRI POLUFINALA I JEDNO IZRAVNO FINALE NA OVOGODIŠNJEM HIPPO OLYMPIAD NATJECANJU
Autor: Zrinka Jurić, 16. 5. 2024.

Četvero učenika naše škole Mia Cvitković (3. a), Mia Horvatović (3. b), Andrej Parat (5. b) i Elena Kozić (4. c), izborili su sudjelovanje na europskim kvalifikacijama Hippo međunarodnog natjecanja dok se učenica Iskra Čurdinjaković (5. c) izravno plasirala na finalno svjetsko natjecanje. Ona će u rujnu 2024. putovati sa svojom mentoricom Gabrijelom Romić u Assisi u Italiji gdje će se natjecati sa svojim vršnjacima. Bitno je istaknuti kako je Iskra među pet najboljih u Hrvatskoj u svojoj kategoriji.

Bitno je istaknuti da su naši učenici jedini Vinkovčani koji su se izdvojili izvanrednim znanjem i postignućima u ovom natjecanju te te dvije Mie, Andrej i Elena već idući utorak putuju u Italiju, u Lido di Jesolo, sa svojim mentoricama Gabrijelom Romić i Marijom Rukavinom gdje će pokušati izboriti sudjelovanje na svjetskome finalu Natjecanja u rujnu.

Hippo Olympiad međunarodno je natjecanje u poznavanju Engleskoga jezika koje već dvanaestu godinu organizira udruga Global Hippo, neprofitna organizacija s ciljem promoviranja engleskog jezika te međukulturalne suradnje diljem svijeta. Na natjecanju ove godine sudjeluje preko 80 000 djece iz 67 država te je stoga od iznimne važnosti istaknuti uspjeh ovih vrijednih učenika!

Učenicima i mentoricama želimo puno uspjeha i sreće na europskim kvalifikacijama!

Gabrijela Romić

Fotografije su u (OPŠIRNIJE)!