ŠKOLSKA I MEĐUOPĆINSKA NATJECANJA I SMOTRE 2022.
Autor: Zrinka Jurić, 7. 3. 2022.

Ovogodišnja školska i međuopćinska natjecanja završena su, a ovih dana počela su i županijska. Kao i prijašnjih godina pratimo naše učenike i njihove mentore na njihovom putu. Bilježimo učenike sudionike natjecanja, redom kako su se odvijala, te učenike pozvane na županijsku razinu natjecanja!
Čestitamo svim učenicima na njihovom trudu i vremenu uloženom u pripremu za natjecanja (kod nekih ih je bilo i više) te mentorima koji ih pripremaju i motiviraju, posebno u ovim neobičnim školskim godinama. Pozvanima na županijsku razinu natjecanja želimo puno uspjeha dalje!

ENGLESKI JEZIK, 25. siječnja 2022.

8. RAZRED: Sara Babić, Ivan Belić, Marko Bočev, Erona Muhadri, Tin Perica (8. a), Iva Agičić, Dunja Bartolović, Nora Horvat, Benjamin Mišić, Jakov Paljušaj, Iva Rekić, Barbara Vučinić (8. b), Šimun Bašić, Petra Čović, Mislav Grubanović, Lea Lagator, Karla Lešić, Ante Maler, Ana Nikić, Bruno Vidoš, Iva Volf i Filip Žgela (8. c). Mentorica je Lidija Škrlec.

GEOGRAFIJA, 28. siječnja 2022.

6. RAZRED: Sara Korov (6. c). Mentorica je Vlatka Bašić.

7. RAZRED: Matko Božičević, Lucija Cestarić, Anamarija Hob, Marta Jančić, Tena Međugorac, Iva Milković, Lucija Plavšić (7. b), Ema Pavlović (7. c). Mentor je učenicima 7. b Milenko Zovko, a učenici 7. c Vlatka Bašić.

8. RAZRED: Ivan Belić (8. a), Zara Kolak (8. b). Mentorica je Vlatka Bašić.

Na županijsku razinu natjecanja pozvani su sedmaši Lucija Cestarić, Matko Božičević i Iva Milković te osmaši Zara Kolak i Ivan Belić.

POVIJEST, 7. veljače 2022.

7. RAZRED: Dominik Baraban, Lucija Cestarić, Toni Dragun, Iva Milković, Jakov Mlinarević, Fran Šarić (7. b), Anja Matijević, Josip Rupčić, Josip Šalić, Tena Vidaković, Leo Vuković (7. c). Mentor je Milenko Zovko.

8. RAZRED: Ivan Belić, Katja Golubičić, Katarina Ilić, Tin Perica (8. a), Nika Bartulović, Luka Krešić, Zara Kolak, Jakov Paljušaj. Mentor je Milenko Zovko.

Na županijsku razinu natjecanja pozvani su sedmaši Iva Milković, Lucija Cestarić i Fran Šarić te osmaši Jakov Paljušaj i Katja Golubičić.

KEMIJA, 13. veljače 2022.

7. RAZRED: Iva Kovač (7. a), Matko Božičević, Lucija Cestarić, Luka Habuda, Iva Milković, Jakov Mlinarević, Fran Šarić (7. b) i Ema Pavlović (7. c). Mentorica je Veselka Čorluka.

8. RAZRED: Iva Agičić, Dunja Bartolović i Zara Kolak. Mentorica je Vesna Matak.

Na županijsku razinu natjecanja pozvana je Iva Kovač.

BIOLOGIJA, 14. veljače 2022.

7. RAZRED: Anamarija Hob, Marta Jančić i Tena Međugorac (7. b). Mentorica je Veselka Čorluka.

8. RAZRED: Iva Agičić, Dunja Bartolović, Zara Kolak, Barbara Vučinić (8. b) i Bruno  Vidoš (8. c). Mentorica je Vesna Matak.

Na županijsku razinu natjecanja pozvan je Bruno Vidoš.

MATEMATIKA, 15. veljače 2022.

4. RAZRED: Mihael Ilić, Patrik Kordić, Roko Matušinski, Klara Papić (4. a, mentorica je Marina Barunčić), Tena Bartolović, Lovro Horvat, Luka Križanac, Lucia Novoselac i Nensi Vidinović (4. b, mentorica je  Ljubica Bikić), Gabriel Blažević, Marko Crnjak, Nina Kovač, Nikol Marijanović, Dorijan Satmari, Sara Stojanović (4. c, mentorica je Dunja Golek).

5.RAZRED: Igor Belić, Lea Nakić, Fran Medved, Agnez Volf, Leonarda Lešić, Marta Novoselac, Lana Krešić, Ante Korovljević (5. a) i Nera Marin, Tvrtko Petrović, Gabrijel Ribičić, Marija Siladi (5. b). Mentorica je Tatjana Brešćanski.

6. RAZRED: Ante Lešić Mišić, Ante Kolak, Elizabeth Toth iz 6. b i Sara Korov. iz 6. c.  Mentor je Robert MIlobar.

8. RAZRED:  Ivan Belić (8. a)  i Zara Kolak (8. b). Mentorica je Karolina Bogdanović.

Na županijsku razinu natjecanja pozvani su četvrtaši Nikol Marijanović, Sara Stojanović,  Marko Crnjak i Gabriel Blažević te petašice Lea Nakić i Nera Marin.

LiDraNo (Međuopćinska razina najecanja), 16. veljače 2022.

U dramsko-scenskom izrazu predstavljala nas je Paula Čikvari iz 4. b razreda s monologom iz knjige Jasminke Tihi-Stepanić Imaš fejs (Moj pas Bozi). Mentorica joj je učiteljica Ljubica Bikić.

Poslani su sljedeći literarni radovi:

"Samo neki virus", učenica Mia Čurdinjaković (6. a), mentorica Zrinka Jurić

"U zagrljaju tišine", učenik Fran šarić (7. b), mentorica Irena Mataković

"Sasvim običan dan", učenica Lana Kristić (8. c), mentorica Zrinka Jurić.

Na županijsku razinu LiDaNa pozvane su Paula Čikvari i Lana Kristić.

ASTRONOMIJA, 16. veljače 2022.

7. RAZRED: Ema Pavlović, 7. c. Mentor je Josip Krpan (Gimnazija M. A. Reljković).

Ema Pavlović pozvana je na županijsku razinu.

HRVATSKI  JEZIK, 17. veljače 2022.

7. RAZRED:  Lea Janošić i Nina Stanić (7. a), Ana Jaman i Karla Štimac (7. b). Mentorica je Irena Mataković.

8. RAZRED: Ivan Belić i Katja Golubičić (8. a), Iva Agičić, Dunja Bartolović, Nora Horvat i Barbara Vučinić (8. b), Karla Lešić (8. c). Mentorica učenicima 8.a i 8. b razreda – Ivana Karlušić Budimir, a učenici 8. c – Zrinka Jurić.

Na županijsku razinu natjecanja pozvani su osmaši Nora Horvat, Katja Golubičić, Iva Agičić, Karla Lešić i Ivan Belić.

NJEMAČKI JEZIK, 18. veljače 2022.

8. RAZRED: Iva Volf (8. c). Mentorica je Helena Koščak.