REZULTATI ŽUPANIJSKOG NATJECANJA "EUROPA U ŠKOLI"
Autor: Zrinka Jurić, 21. 3. 2022.

U OŠ "Franjo Hanaman" u Drenovcima održano je županijsko natjecanje "Europa u školi". Jedno je od najstarijih kreativnih natjecanja u Europi i Hrvatskoj. U Hrvatskoj se, u organizaciji Europskog doma u Zagrebu, provodi već 28 godina.

Europa u školi potiče djecu i mlade na razmišljanje o važnosti brige za okoliš. Što djeca mogu učiniti za zaštitu okoliša u svojim školama? Što obilježava životnu zajednicu u kojoj skladno žive ljudi, biljke  i životinje u našem  zavičaju? Što bismo u Europi  mogli drugačije  činiti u budućnosti?

Svoje misli, kojima su davali odgovore na ova pitanja, djeca su provela u djela. Učenicima je omogućen kreativan rad slikanjem, pisanjem sastava, izradom kolaža, prezentacija, izražavanje glazbom…

O uspjehu naših učenika i mentora čiji su radovi poslani na državnu razinu natjecanja u (OPŠIRNIJE) piše Dunja Golek. Rezultati državne razine znat će se početkom svibnja 2022.

Učenici naše škole istaknuli su se na županijskom natjecanju u likovnom  i literarnom izražavanju. Učenici 2. razreda upoznali su nas sa svojom najdražom životinjom, a učenici četvrtog razreda  travama i cvijećem naših livada. Na državnu razinu natjecanja poslani su likovni radovi učenika:

1. Luka Korovljević , 2. c
  23. Jakov Matić, 4. c
  24. Dunja Dražić Karalić, 4. c
  25. Nikol Marijanović, 4. c

Mentorica učenicima 2. c razreda učiteljica je Nada Brdar, 4. a razreda Marina Barunčić, 4. b Ljubica Bikić i 4. c Dunja Golek.

U literarnom izričaju istaknula se Magdalena Bubnjić, učenica 6. a razreda, koja je pisala o čudesnom svijetu šume. Njezin literarni rad "Spas šume čarolijom" predstavlja našu školu na državnoj razini ovog natjecanja. Magdalenina mentorica učiteljica je Zrinka Jurić.

Čestitamo uspješnim učenicima i njihovim mentorima koji ih potiču da poboljšaju svoja znanja i razumijevanje vlastite kulture te postanu svjesni i odgovorni građani svoje domovine i Europe!

učiteljica Dunja Golek